Skórna reakcja alergiczna na antybiotyk

Skórna reakcja alergiczna na antybiotykOceń:

Pytanie nadesłane do redakcji

Jak długo może się utrzymywać skórna reakcja alergiczna na antybiotyk, jeśli podane było 7 dawek co 12 godzin? Objawy wystąpiły już po drugiej, ale pokryły się z inną alergią, więc zostały późno zdiagnozowane. Dziecko ma 4 lata, a zmiany skórne utrzymują się już od ok. 2 tygodni od odstawienia leku (Agumentin ES). Najpierw była to wysypka z grudkami, teraz są czerwone, mocno swędzące plamy.

Odpowiedziały

dr med. Dorota Jenerowicz
lek. Adriana Polańska
Katedra i Klinika Dermatologii
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Ważne jest z jakiego powodu dziecko przyjmowało antybiotyk.

Jeśli miało infekcję górnych dróg oddechowych, niewykluczone, że opisywana reakcja była związana z rozpadem bakterii, jako konsekwencja prawidłowego działania leku.

Zwykle leczone objawy nadwrażliwości na leki ustępują w ciągu tygodnia po odstawieniu leku. Trzeba zatem ponownie skonsultować się z lekarzem.

Data utworzenia: 24.02.2012
Udostępnij:

Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Przychodnie i gabinety lekarskie w pobliżu

Aplikacja Moje Dziecko

Korzystając ze stron oraz aplikacji mobilnych Medycyny Praktycznej, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz zgodnie z polityką Medycyny Praktycznej dotyczącą plików cookies